Retenční nádrž o objemu 3 300 m3 byla dokončena na jaře loňského roku. Její hlavní funkce je zadržet vodu v krajině a zpomalit její odtok do Labe při velkých deštích. Ale minulý týden nám mladí rybáři předvedli, že že se v ní dají chytit takovéto ryby, viz fotografie.
Dosud jsme "rybolov" nijak neregulovali, protože jsme ani nevěděli, jaké ryby v naší nádrži mohou žít. Ale po této zkušenosti k nádrži umístíme cedule:
RYBOLOV POVOLEN - CHYŤ A PUSŤ.
Nedoporučujeme chycené ryby konzumovat, kvalita vody v nádrži se může měnit v závislosti na srážkách!