RSS Přihlásit se k odběru novinek znak minimapa

Vyhledat v textu

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
30
Provoz obecního úřadu o svátcích
Vlastní aktualita - komu se ztratila kočka...
31
Provoz obecního úřadu o svátcích
1 2 3 4
Tři králové ve Vysoké - sobota 4.1.2020
5
Tříkrálová sbírka ve Vysoké - výsledky a poděkování
6
Tříkrálová sbírka ve Vysoké - výsledky a poděkování
7 8
Silvestrovský příběh kočky s dobrým koncem
9 10 11
Vysocký bál 2020
12
13 14 15 16 17 18
Pozvánka na basketbal 18. a 19. ledna
19
Pozvánka na basketbal 18. a 19. ledna
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Drobečková navigace

Úvod > Zpravodaj > Diskuze > Diskuze - původní > Diskusní fórum

Diskusní fórum

Pravidla diskuzního fóra

Cílem tohoto fóra je poskytnout prostor, kde se lidé mohou setkávat a vyměňovat si své názory, zkušenosti, rady či postřehy.
Aby tento prostor mohl existovat, musí v něm platit určitá pravidla. Tím, že člověk vstupuje do diskuse, vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat. V opačném případě si administrátor vyhrazuje právo bez předchozího upozornění mazat nevhodné příspěvky či jejich části popř. odepřít přístup tomu, kdo je opakovaně porušuje.
Základní pravidla jsou tři:
1. dodržování zákonů (porušením zákona je např. vyzývání k násilí či potlačování práv, hanobení rasy, národa a přesvědčení),
2. zákaz zneužívání tohoto prostoru ke spamování či komerčním aktivitám
3. a zejména obyčejná slušnost.
Připomínám, že pro seriózní diskuzi je dobré se podepsat pravým jménem.

Ing. Jiří Horák, starosta obce

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
 • 15. 2. 2014 16:46
  Peťo
  Led

  Dobrý den, starosto vázně supr nápad na led dole na hřišti, jen škoda, že není zima. Chtěl jsem se zeptat, jestli ještě letos bude bruslení pro vysočáky? :) Díky za odpověď


 • 15. 2. 2014 10:41
  Anonym
  RE:Pro Anonym

  Dobrý den pane starosto, děkuji vám za věcnou a konstruktivní reakci. Pro neanonymního p.Petra mne napadá jen jedna replika a to MUDr.Štrosmajera k sestře Martě Huňkové z filmu Nemocnice na kraji města. Snad nebude pro pana Petra v případě neznalosti nad jeho síly si tento výrok na Internetu dohledat.Na hledání souvislostí je jistě dle výroků expert.


 • 14. 2. 2014 16:06
  Anonym XYZ
  Pro pana Petra

  Pane Petře, Vy jste mě vážně rozesmál. Nedalo mi to, a přestože už jsem dávno nad vysockými „diskusemi“ zlomil hůl, na Vás reagovat musím. Ve Vašem 3 řádkovém příspěvku si hned několikrát protiřečíte.
  1) Viníte Anonyma z rozeštvávání lidí, ale současně našeptáváte starostovi, koho zvát a nezvat na „obecní“ fotbal a člověka s odlišnými byť slušně vyjádřenými názory označujete za magora.
  2) Viníte Anonyma z vytrhávání věcí z kontextu. Myslím, že si naopak dal pořádnou práci s argumentací a popsání příslušné problematiky, což se o Vašich 3 řádcích říct nedá.
  3) Vadí vám, že neuvedl jméno (neodpustil jste si sarkastické označení hrdina) a zároveň si myslíte, že podepíšete-li se sám jako Petr, jste méně anonymní.
  4)Viníte ho z negativismu….. ale zkusil jste si po sobě přečíst, jak vyznívá Vás vlastní příspěvek?

  Když se probírám diskusemi na těchto stránkách, vychází mi, že autoři věcných (a v naprosté většině slušných příspěvků), kteří nevidí svět černobíle, případně ho prostě vidí „jinak“, to zde mají vážně těžké. Nejsou-li protiargumenty, přijdou na řadu osobní útoky nebo se začne se řešit, je-li ten či onen podepsán. Přitom internet JE ve své podstatě anonymní a lze to (do jisté míry) řešit pouze povinnou, nejlépe „papírovou“ registrací. Jinak se stejně každý může podepsat, jak ho napadne. Tak už to, prosím pěkně, neřešte. Zkuste se zaměřit na obsah (pokud je slušný, samozřejmě). Kdybych například já byl starostou či jeho příznivcem, vzkaz pana Anonyma bych považoval za velmi důležitý, a to i bez podpisu. (U voleb do místního zastupitelstva se voliči také nepodepisují.)

  Jinak ale, pane Petře, nic ve zlém a pěkný víkend:-)


 • 14. 2. 2014 13:38
  Petr
  anonym

  Pane starosto, tohodle člověka-anonyma tam radši nezvěte. To je magor jak má vypadat. Ten chce evidentně jenom poštvat lidi. Vytrhává věci z kontextu, nezná souvislosti, ale je „odvážný“, podepíše se jako anonym, hrdina. Typickej negativní člověk, ale myslí si jak není chytrý.


 • 14. 2. 2014 11:32
  Jiří Horák - Moderátor
  Pro Anonym - odpověď

  Dobrý den, děkuji za inteligentní a věcný příspěvek. Myslím, že ke většině bodů v něm uvedených jsem se vyjadřoval v minulosti již několikrát (hala, sekání trávy, rušení nočního klidu) a mám pocit, že dostatečně. Beru to tak, že jste řekl svůj názor, což je zcela v souladu s účelem tohoto fóra a za to Vám děkuji.
  Ale určitě chci reagovat na to, že páteční odpoledne na hřišti je rezervováno pro "kamarády pana starosty" a normální smrtelník tam nemůže. To je zcela opačně! Hřiště je zarezervováno pro vysočáky! Trvalá rezervace je proto, aby si je v tom termínu neobsadil někdo "cizí", například z Opatovic (jedna parta také chodí pravidelně). Tento termín je zcela otevřen pro každého vysočáka, který si chce zahrát fotbálek, bez rozdílu věku, fyzické kondice a dokonce i pohlaví (i dámy si občas zahrají...), nikoli pro nějakou uzavřenou společnost. Jak bylo řečeno níže, schází se nás tam i 20, bereme každého, kdo má zájem. Někdo přijde jednou, někdo občas, někdo chodí pravidelně, takže ve výsledku je počet uživatelů páteční rezervace mnohem vyšší než průměrných 20.
  Tento termín jsem trvale rezervoval již před několika lety. Chtěl jsem, a myslím, že to funguje, aby každý vysočák věděl, že když v pátek navečer vyrazí na hřiště, tak tam najde partu přátel (sousedů, vysočáků) se kterými se může proběhnout po hřišti a pak si dát pivko. Přijďte také - počasí začíná být jarní, možná se sejdeme co nevidět. S pozdravem Jiří Horák


 • 14. 2. 2014 9:00
  Anonym
  RE:RE:Vaše expedice

  Omlouvám se, opravuji jednu větu v příspěvku. Správně měla znít: Od lidí ovlivňujících chod obce s ekonomickými dopady bych očekával zdravější úsudek.


 • 14. 2. 2014 7:45
  Anonym
  Re:Re: Vaše expedice

  Dobrý den, nevidím nic špatného na dotazu, který paní vznesla (natožpak snahu uškodit nebo pomluvit, to je vskutku odvážná dedukce). Ze strany pana starosty, kterého jsem vždy uznával a podporoval, bych naopak očekával více křesťanské pokory, sebereflexe a soudnosti. Myslím, že není tak intelektuálně náročné rozlišit, co jsou fotografie ze soukromé dovolené a co jsou fotografie z akce pro všechny občany. Nic na soukromém charakteru vaší dovolené nemění fakt, že se vyfotíte s vlajkou obce na svahu. Dříve se jsem se nad zveřejňováním fotografií na obecním webu jen pousmál, ale vaše popuzená reakce mne přiměla k příspěvku. Aktivity pro všechny občany je samozřejmě třeba pochválit. Pánové, vaše páteční zabrání hřiště jak píšete od jara do podzimu, je také jedna z věcí, která je dle mého za hranou slušného chování a rovného přístupu k obecním zdrojům pro všechny. Pro neznalé, v tuto dobu není možné pro normálního smrtelníka si hřiště zarezervovat, neboť je zarezervované napevno kamarády pana starosty. Od lidí ovlivňujících chod obce s ekonomickými dotazy bych očekával zdravější úsudek. Ten mi žel chybí v poslední době i v dalších kauzách. Silácká prohlášení v kauze zákazu průjezdu Opatovicemi (zkusili jste se vžít do pohledu občanů Opatovic?), ve věci sekání trávy, kdy je na jedné straně vyhrožováno vedením obce postihy slušným občanům a na druhé straně ve věci naprosto flagrantního porušování nočního klidu je občan odkázán na Policii ČR. Posledním sporným krokem v řadě je záměr postavit sportovní halu, která rozpočet obce zatíží zhruba 10 mil. Kč a to bez reálného zhodnocení ekonomičnosti provozu haly, o návratnosti investice ani nemluvě. Proběhlé referendum vzhledem k % účasti a nedostatečnému veřejnému projednání považuji pouze za alibi. Předesílám, že jsem vášnivým sportovcem, ale obávám se ekonomických dopadů vybudování haly na chod obce. Možná se v případě haly mýlím, ale neviděl jsem žádné údaje(průzkum) o zájmu sportovců z okolí. V HK je nabídka myslím dostatečná, takže se nedá očekávat, že by mnoho lidí bylo ochotno pravidelně dojíždět do Vysoké. V Třebši vyrostla druhá hala, školy na Mor.Předměstí pronajímají tělocvičny a Vysoká není zrovna „za rohem“.
  Nicméně nosnou myšlenkou mého příspěvku je apel na zdravý rozum. Prosím vás, abyste se zamysleli nad svým jednáním, abychom si pana starosty a jeho kamarádů nemuseli přestat vážit. S dovolením využiji svého práva na anonymitu internetu. Snad to věcné argumenty mého příspěvku neznehodnotí.


 • 10. 2. 2014 13:11
  Martin Machala
  Re: Vaše expedice

  Dobrý den anonyme, z Vašeho příspěvku je cítit jenom snaha naschvál uškodit a pomluvit. Je vidět, že obecní stránky sledujete, takže určitě víte, že podobné sportovní a někdy spíše více recesistické než sportovní akce se u nás v obci pořádají celý rok. A to teď nemluvím o těch oficiálních, které pořádá obec. Je nás zhruba 20-25, co se někdo častěji někdo méně pravidelně scházíme od jara do podzimu každý pátek navečer dole na hřišti na fotbálek. Několikrát do roka si zorganizujeme tenisový turnaj, turnaj v nohejbalu, pingpongový turnaj a nebo loni s velkým úspěchem poprvé i „sportovní hry“ – např. hod koulí zde většina ze zúčastněných absolvovala poprvé v životě… Ve stejném duchu se letos již potřetí podařila zorganizovat i tzv. „expedice“ do Alp, kdy jsme se 3 dny snažili přesvědčit naše jižní sousedy, že i u nás ve Vysoké víme, co to jsou ski. Však také pokaždé budíme velký zájem s naší obecní vlajkou, se kterou se velice hrdi necháváme od nějakého potulného rakušáka vyfotit… Ze všech těchto akcí se vždy pořizují fotografie a umisťují se na obecní stránky. Od toho také tyto stránky jsou. Že máme starostu, který je nejenom dobrým organizátorem, ale také účastníkem všech těchto „skopičin“, je jenom dobře a osobně jsem velmi rád, že to s námi vše absolvuje. Mimochodem, plánujeme na letošní léto sjetí Labe od „našeho“ splavu k mostu v Kuněticích. Přivítáme všechny naše spoluobčany, kteří mají chuť si užít spoustu zábavy, aby se třeba i se mnou zkontaktovali a pokusíme se to zorganizovat. Zatím neumíme vyřešit logistický problém, jak dostat z Kunětic zpět do Vysoké lodě a také všechny zúčastněné. Děkujeme předem za eventuelní pomoc. Vás anonyme na to upozorňuji radši předem, aby když to vyjde na některý ze všedních dnů, tak aby jste zase našeho starostu obvinil z uveřejňování fotek z dovolené… Myslím, že všichni soudní spoluobčané z Vysoké vědí svoje.
  Martin Machala, Pod Vinicí 406, Vysoká nad Labem, tel.: 776766991


 • 9. 2. 2014 21:46
  Jiří Horák - Moderátor
  Expedice - odpověď

  Dobrý den, odvážný anonyme. Doufám, že z komentáře ve fotogalerii je zřejmé, že se nejednalo o mou osobní dovolenou, ale o společný třídenní výlet (eufemisticky nazvaný "expedice") pěti občanů naší obce. Předpokládáme, že tyto fotografie mohou zajímat i rodiny, sousedy a kamarády, tedy další občany obce, proto jsem si dovolil fotografie umístit do obecní fotogalerie.
  S pozdravem Jiří Horák


 • 9. 2. 2014 20:15
  anonym
  Vase expedice

  Dobry den pane starosto chtela bych se zeptat , proč davate na stranky obce fotky z vaší dovolené ( tim myslím Alpy )predem dekuji za odpoved