RSS Přihlásit se k odběru novinek znak minimapa

Vyhledat v textu

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 31 1 2
3
Od 3.8.2020 lze žádat o příspěvek na nádrž na dešťovou vodu
4 5 6
Přerušení dodávky elektřiny - čtvrtek 6.8.2020
7 8 9
10 11 12
V Hospodářských novinách vyšel článek "Obce marně čekají na miliony na odkup vodovodů..."
13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29
Posvícenský nohejbalový turnaj
Vysocké posvícení 2020
30
31 1
Prosíme o bezhotovostní platby
2 3 4 5 6
Klubové zkoušky retrieverů
Drobečková navigace

Úvod > Zpravodaj > Diskuze > Diskuze - původní > Diskusní fórum

Diskusní fórum

Pravidla diskuzního fóra

Cílem tohoto fóra je poskytnout prostor, kde se lidé mohou setkávat a vyměňovat si své názory, zkušenosti, rady či postřehy.
Aby tento prostor mohl existovat, musí v něm platit určitá pravidla. Tím, že člověk vstupuje do diskuse, vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat. V opačném případě si administrátor vyhrazuje právo bez předchozího upozornění mazat nevhodné příspěvky či jejich části popř. odepřít přístup tomu, kdo je opakovaně porušuje.
Základní pravidla jsou tři:
1. dodržování zákonů (porušením zákona je např. vyzývání k násilí či potlačování práv, hanobení rasy, národa a přesvědčení),
2. zákaz zneužívání tohoto prostoru ke spamování či komerčním aktivitám
3. a zejména obyčejná slušnost.
Připomínám, že pro seriózní diskuzi je dobré se podepsat pravým jménem.

Ing. Jiří Horák, starosta obce

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
 • 2. 2. 2014 20:02
  Jiří Horák - Moderátor
  Bruslení - odpověď

  Dobrý den, bruslení letos určitě ještě bude. Předběžně za měsíc, bude záležet na tom, jak bude volná ledová plocha. S pozdravem Jiří Horák


 • 2. 2. 2014 18:45
  Petr
  Bruslení

  Dobrý den pane starosto, mohu se zeptat, kdy bude další bruslení ? Jestli ještě letos nebo už ne. Děkuji


 • 30. 1. 2014 8:44
  František P.
  Pozor na řidiče v tmavé Lancii

  Dobrý den, chtěl bych upozornit všechny, kdo jezdí z Vysoké směrem k Duranu, že každé ráno zde jezdí tmavá Lancie SPZ 2AR 5288, kterou řídí psychicky narušený jedinec. Šedesátku hned za obcí, která je zde hlavně kvůli cyklistům absolutně nedodržuje, on ale bohužel ignoruje i plnou čáru a předjíždí, kde ho napadne. Že tam nevidí a jsou tam protijedoucí auta ho vůbec nezajímá. Je to opravdu velmi nebezpečné, už jsem ho tady viděl několikrát a pokaždé se předvedl úplně stejně. Pokud někdo znáte mailový kontakt na dopravní policii, rád tam podám na tohoto řidiče upozornění. Nejsem žádný bonzák, ale tenhle člověk jednou něco udělá a tady jde o zdraví a o život. To je přesně ten typ, který na silnici nepatří.


 • 29. 1. 2014 8:14
  Walter
  Dopravní situace - poděkování

  Pane starosto, děkuji za odpověď na můj vstup do diskuse. Popravdě jsem byl připraven spíše na polemiku s ostatními čtenáři tohoto webu, než na Váš povzbuzující komentář. Považuji osobně situaci kolem uvedeného dopravního řešení za zásadní moment ve vztahu občan-samospráva na komunální úrovni. Mnoho zdaru.


 • 26. 1. 2014 20:04
  Jiří Horák - Moderátor
  Dopravní situace - odpověď

  Dobrý den, děkuji za zájem o problematiku, která se dotýká nejen občanů Vysoké nad Labem, ale minimálně i "levobřežní" části sousedního Hradce Králové. I když Váš podnět by měl spíše směřovat k vedení obce Opatovice, na jejímž katastru se nesmyslné dopravní značení nachází.
  Pro úplnost informací rekapituluji vývoj situace, omluvám se předem, příspěvek bude trochu delší.
  Na počátku dnešní nevyhovující situace byla snaha ŘSD resp. SUDOP Praha (projektanti) se dohodnout s Obcí Opatovice, již v roce 2010. Projektanti navrhovali dvě varianty, přičemž „modrá“ (posílení současného nájezdu o možnost odbočení na Pce) nevyhověla normám (je moc blízko MUK Březhrad) a varianta „červená“ (zachování původní trasy I/37 a její napojení u prodejny SIKO na novou křižovatku) neprošla kvůli nesouhlasu vedení obce Opatovice nad Labem. Takže se stavěl obchvat s vědomím, že po jeho otevření dojde paradoxně ke zhoršení dopravní situace. Na dopady tohoto neřešení upozorňovalo jak ŘSD, tak i samozřejmě obec Vysoká nad Labem. Osobně jsem se zúčastnil zasedání zastupitelstva v Opatovicích, kde jsem se snažil zastupitele přesvědčit o tom, že toto řešení je špatné. Marně. Obchvat byl otevřen s navrženým dopravním značením, tedy m.j. se zákazem odbočení vlevo od Vysoké.
  Obec Vysoká nad Labem v červenci 2013, v řádné lhůtě, poslala k příslušnému správnímu úřadu svůj nesouhlas s tímto značením a námitky proti němu, totéž učinilo 346 občanů obce. Našim námitkám vyhověno nebylo a stanovení platí – viz vyhláška z 14.8.2013. V plném znění je zde:
  http://vysokanl.imunis.cz/edeska/detail.asp?id=640
  Proti jeho tomuto stanovení není opravný prostředek - viz závěr dokumentu. A bez podnětu či souhlasu se strany obce Opatovice ho nelze nijak měnit.
  Takže jak dál? Jsou v podstatě dvě možnosti. Nejjednodušší by bylo přimět vedení obce Opatovice ke změně postoje, tedy povolit napojení u SIKO, případně vymyslet něco jiného. Se starostou Opatovic se chci sejít příští týden. Dalším řešením je mimořádný opravný prostředek zjevně špatného správního rozhodnutí, a tím je žaloba ke správnímu soudu. Tuto variantu pro nás již připravuje právník. Pokud se s Opatovicemi nedohodneme, jsme připraveni podat žalobu, a to v nejbližších dnech.
  Jiří Horák, starosta


 • 26. 1. 2014 16:52
  Walter
  Dopravní omezení

  Nemožnost odbočení do Opatovic, tedy mj. i k dálnici na Prahu, považuji za diskriminační. Je porušena zásada rovnosti přístupu omezením pohybu občanů. Z benzínové stanice v Opatovicích se nelze bez porušení dopravních předpisů dostat do obce Opatovice (příkaz odbočení vlevo, tedy zpět směrem na HK). Tím je řidičům, ale i cyklistům bráněn bezpečný příjezd do Opatovic (do sousední obce!). Jsou v naší zemi úřady (a jejich rozhodnutí) pro občany, nebo občané pro úřady?


 • 25. 1. 2014 10:12
  spálenský
  zákaz odbočení do Opatovic

  Dobrý den pane starosto Opatovičttí policisté opět instalovali zákaz odbočení v levo a plní vesele městskou pokladnu.Jsem z HK Moravského př. a jako většina jezdím zadem od Vysoké přes most a Opatovice na dálnici a činí tak i nemalá část řidičů os.vozidel z Vysoké a okolních levobřežních obcí.Není na čase formou petice zastat se občanů řidičů a jednat cestou nadřízených kompetentních úředů obou krajů ??? Rád podepíši a se mnou i většina z Mor.př.HK děkuji za pozornost.


 • 16. 1. 2014 20:40
  Jiří Horák - Moderátor
  Cesta k rozhledně

  Dobrý den, cestu k rozhledně samozřejmě zpevníme tak, aby se po ní dalo chodit a jezdit na kole "suchou nohou", podobným materiálem jako je upraveno okolí rozhledny. Práce provedeme brzy na jaře, před sezónou, původní záměr byl ten, že po odtátí sněhu a rozmrznutí půdy. Kdybychom věděli, že bude takováto zima-nezima, už to bylo hotovo. Stejně tak bude upraveno i parkoviště pod schody k rozhledně.
  S pozdravem Jiří Horák


 • 15. 1. 2014 15:07
  Kamil P.
  cesta k Milíři

  Dobrý den, pane starosto, mam dotaz, jestli se bude zpevňovat cesta k rozhledně Milíř. Protože to bláto tam ...


 • 12. 1. 2014 21:38
  Jiří Horák - Moderátor
  Tři králové

  Dobrý den, koledníci určitě nestihli obejít všechny domy v celé obci. Není to jejich vina - v obci naší velikosti bychom potřebovali možná dvakrát více koledníků, aby stačili za dopoledne obejít všechny domy. Snad příští rok...
  S pozdravem Jiří Horák