Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29
Přivítání adventu ve Vysoké nad Labem 2021
30
!!!ZRUŠENO!!! Informační seminář „Kotlíkové dotace 2022“
1 2 3 4 5
6
Prodejna potravin Hruška Vysoká nad Labem přijme prodavače/prodavačku
7 8 9 10 11 12
13 14 15
Zabijačka na Hubertu
16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Drobečková navigace

Úvod > Obec > Zpravodaj > Diskuze

Diskuze

Pro přehlednost byla dvě původní fóra (viz odkazy níže) nahrazena jedním. Pravidla jsou stejná: věcnost a slušnost, pro důvěryhodnost je dobré se podepsat pravým jménem. Pokud reagujete na konkrétní komentář, využijte, prosím, možnost "odpovědět". Správce webu si vyhrazuje právo nevhodné příspěvky ihned smazat.

Původní Diskuzní fórum

Původní Návštěvní kniha

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
Novější 1 3
 • 4. 5. 2015 19:11
  Jiří Horák - Moderátor
  Ukončení diskuzního fóra

  Po zvážení smysluplnosti tohoto fóra, s přihlédnutím k úrovni různých anonymních diskutérů, jsem se rozhodl diskuzní fórum zrušit. Uvažoval jsem o tom delší dobu, ve většině okolních obcí k tomuto kroku došlo již dávno. Dlouho jsem měl představu, že z diskuze může vzejít něco dobrého a pro obec přínosného. Omlouvám se tímto všem diskutujícím, kteří psali své příspěvky s pozitivním úmyslem něco řešit a nebáli se podepsat. Bohužel Vás nebylo mnoho.
  Fórum je nyní zablokováno a ze stránek bude zcela odstraněno v nejbližší době.
  Ing. Jiří Horák, starosta


 • 3. 5. 2015 22:08
  anonym
  Web

  Zdravím,
  chtěla bych se zeptat, kdo má na starost web obce? Upřímně bych řekla, že vesnice je na vysoké úrovni, ale web vůbec. Dokonce bych řekla že patří mezi odpad. Nemluvě o příšerných fotografiích zveřejňovaných pod jmény obyvatelů (až na pár vyjímek). Doporučila bych nějakého grafického rádce. Určitě se v obci najde nějaký profesionál.


 • 29. 4. 2015 21:19
  Vladimir
  vyzva

  zdravim všechny lidi zdraveho rozumu a feroveho jednani
  rozhodl jsem se uspořadat ,Vysocky letni tenisovy turnaj,
  zvu všechny nadšence kteři maji chut si zahrat tenis jedna se o čtyřhru každy s každym, začatek je v květnu (4.5 je v šest hodin sraz dole v klubovně)kde proběhne seznameni
  a nasledně rozlosovani na turnaj.Turnaj je dlouhodoby
  potrva až do 4.10 2015 kdy každy je panem sveho času a
  určujesi datum a čas zapasu .Je nas asi zatim 16=18co mam
  potvrzeno z těch co pravidelně využivaji hřiště a jen o tom
  nepišou a chtěji si zasportovat.Nechci se nikoho dotknout chci aby se lidi zbližovali a bavilise uživali života
  Turnaj je založen na jednoduchosti Prostě chci.
  s pozdravem Vladimir

  Jinak vladimir dano hradecka 583

  pro upřesněni všichni co pišete anonimně nebo pod
  přezdivkou jste u mě bohužel prymityvni kdy po tolika
  letech totality nedokažete se ferově postavit za svuj
  nazor nebo věc kterou chcete změnit ! Na obecnich
  strankach je nějak moc lidi kteři se neuměji postavit za svuj nazor .Podme to změnit at mame k sobě bliž
  nebo jste měli , jak ja řikam zustat na Benešovce,
  no to byl muj prvni přispěvek a pel budme upřimni
  komu to nejde at se nevyjadřuje je to lepši Děkuji Vladimir


 • 29. 4. 2015 20:04
  Tomáš Marný
  k zamyšlení

  Dobrý večer, Vážený pane Machala vzkaz byl pro pana starostu.
  Čekal jsem tedy, že se k tomu vyjádří a podá vysvětlení on sám.
  Vás se nikdo na nic nedotazoval.
  S Vaší kopií emailu nemám nic společného. Máte pravdu. Myslím, že všichni soudní spoluobčané z Vysoké vědí svoje a měli by v příštích volbách s tím už konečně něco udělat.


 • 29. 4. 2015 20:19
  Tomáš
  Horák cup

  Skončila nám zima, začíná jaro a vypadá to, že ne jenom hadi a štíři vylézají z děr… To máte taky pravdu.Začíná to tady pěkně smrdět ,jak mu začínáte lézt zase do pr..le
  Dokážete také něco jiného?Nejspíše ne,jen urážet ostatní spoluobčany.


 • 30. 4. 2015 15:38
  Martin Machala
  Re: k zamyšlení

  Dobrý den, nezlobte se, ale jelikož pod jménem, kterým se zde podepisujete ve Vysoké nikdo nebydlí (tato informace je ověřena z našeho obecního úřadu), tak diskuse s Vámi postrádá jakýkoli smysl. Anonym se v každé slušné společnosti hází do koše...


 • 28. 4. 2015 21:33
  Tomáš
  Horák cup

  Vážený pane starosto. Horák cup, expedice do Alp a soutěž o místního borce tak, jak jsou dnes organizovány nepatří na obecní stránky. Jedná se víceméně o soukromé akce, i když pod záštitou vlajky obce!
  Když už se takovéto akce na obecním webu ve fotogalerii objevují, bylo by tedy dobré vyzvat všechny spoluobčany, aby se o tom dozvěděli v předstihu a akcí se také mohli zúčastnit. Vždyť třeba by se s vámi rádi utkali i jiní místní borci!
  Takhle to vypadá , že se snad bojíte změřit síly......?! :-P


 • 29. 4. 2015 13:51
  Martin Machala
  Re: Horák cup

  Dobrý den Tomáši. Skončila nám zima, začíná jaro a vypadá to, že ne jenom hadi a štíři vylézají z děr… Už jsme na toto téma zažili diskuse loni a připadá mě, že k tomu již více ani není třeba co dodávat. Zkopíroval jsem Vám tedy, co jsem nejspíše přímo Vám loni odepsal (i když tam byl „podpis“ odlišný), máte tam odpovědi znovu na vše, co se nyní snažíte zase skandalizovat. Uložte si to prosím, abych to nemusel zase příští rok hledat. Děkuji. Martin Machala P.S. zítra jsou čarodějnice – přijdete pomoct s organizací her pro děti?

  Re: Vaše expedice 10.2. 2014 13:11
  Dobrý den anonyme, z Vašeho příspěvku je cítit jenom snaha naschvál uškodit a pomluvit. Je vidět, že obecní stránky sledujete, takže určitě víte, že podobné sportovní a někdy spíše více recesistické než sportovní akce se u nás v obci pořádají celý rok. A to teď nemluvím o těch oficiálních, které pořádá obec. Je nás zhruba 20-25, co se někdo častěji někdo méně pravidelně scházíme od jara do podzimu každý pátek navečer dole na hřišti na fotbálek. Několikrát do roka si zorganizujeme tenisový turnaj, turnaj v nohejbalu, pingpongový turnaj a nebo loni s velkým úspěchem poprvé i „sportovní hry“ – např. hod koulí zde většina ze zúčastněných absolvovala poprvé v životě… Ve stejném duchu se letos již potřetí podařila zorganizovat i tzv. „expedice“ do Alp, kdy jsme se 3 dny snažili přesvědčit naše jižní sousedy, že i u nás ve Vysoké víme, co to jsou ski. Však také pokaždé budíme velký zájem s naší obecní vlajkou, se kterou se velice hrdi necháváme od nějakého potulného rakušáka vyfotit… Ze všech těchto akcí se vždy pořizují fotografie a umisťují se na obecní stránky. Od toho také tyto stránky jsou. Že máme starostu, který je nejenom dobrým organizátorem, ale také účastníkem všech těchto „skopičin“, je jenom dobře a osobně jsem velmi rád, že to s námi vše absolvuje. Mimochodem, plánujeme na letošní léto sjetí Labe od „našeho“ splavu k mostu v Kuněticích. Přivítáme všechny naše spoluobčany, kteří mají chuť si užít spoustu zábavy, aby se třeba i se mnou zkontaktovali a pokusíme se to zorganizovat. Zatím neumíme vyřešit logistický problém, jak dostat z Kunětic zpět do Vysoké lodě a také všechny zúčastněné. Děkujeme předem za eventuelní pomoc. Vás anonyme na to upozorňuji radši předem, aby když to vyjde na některý ze všedních dnů, tak aby jste zase našeho starostu obvinil z uveřejňování fotek z dovolené… Myslím, že všichni soudní spoluobčané z Vysoké vědí svoje.
  Martin Machala, Pod Vinicí 406, Vysoká nad Labem, tel.: 776766991


 • 19. 4. 2015 18:56
  ,.i..
  ,.i..

  ... sousedi sekaj trávu nebo řežou dřevo, psi serou, zvířata a kytky smrděj, ptáci řvou, rozhlas budí děti po obědě, auta jedou nebo stojí ... Já být na vašem místě, tak se odstěhuju!


 • 19. 4. 2015 9:13
  Walter
  Ohleduplnost nebo teror?

  Již vloni jsem shrnul podmínky provozu na veřejných komunikacích vymezených dopravní značkou "obytná zóna" v nových částech obce (omezení rychlosti, parkování/odstavování vozidel). Stav těmto podmínkám neodpovídá.
  Mám dojem, že se část řidičů chová v rozporu s normami záměrně a to zvláště při parkování vozidel. Jak jinak než aroganci si vysvětlit permanentní parkování aut na vozovce i chodnících?
  A k tomu ještě z jiného soudku. Psí výkaly. Pokáleno je i tam, kde obyvatelé žádná domácí zvířata nechovají. Pokud majitelé venčí své psy na vodítku (tak, jak je stanoveno pro veřejné prostory), nemůže se pes dostat k vykonání potřeby bez jejich vědomí. Pokud však porušují povinnost používat vodítko, pes si dělá co chce a tím terorizují ostatní spoluobyvatele.


 • 16. 4. 2015 10:55
  Michal
  Doprava - rychlost - značky Západní svah + ce

  Vážený pane starosto,

  dovoluji si navázat na pisatele o rychlosti jízdy v naší obci. Bydlím na Západním svahu a "závodní" jízda je zde na denním pořádku - a to jak od místních, tak od cizích řidičů. Značka Obytná zóna je pro mnoho řidičů "neznámá" a naprosto ignorují její význam. Toto samozřejmě platí i v jiných částech obce. Na Západním svahu si mnoho řidičů také neuvědomuje přednost zprava. Je prosím obec schopna tuto situaci nějak řešit? Další velký problém je hlavní silnice od HK směs Bukovina - rychlost mnohých řidičů projíždějící naší obcí připomíná spíše rychlostní silnici. Bohužel se obávám, že je otázkou času, kdy se stane v naší obci nějaká vážná dopravní nehoda z důvodu rychlosti a nerespektování dopravních předpisů. Děkuji za vyjádření.


 • 16. 4. 2015 23:04
  Jiří Horák - Moderátor
  Re: Doprava - rychlost - značky Západní svah

  Dobrý večer, bezohledná jízda je "evergreenem" asi nejen v naší obci. Předevčírem jsem vyjížděl z obce na hlavní silnici a zleva od Bukoviny mě málem srazil motorkář, který se řítil do obce - jel tak šedesátkou a PO ZADNÍM KOLE! Než jsem se vzpamatoval ze šoku, byl pryč, značku jsem nezachytil.
  Tak co můžu udělat: požádám policii o měření rychlosti a o co nejčastější přítomnost v obci. Co můžete Vy: pokud víte, který soused jezdí nebezpečně, zkuste ho požádat o bezpečnější jízdu.
  Silnice v nových lokalitách (jižní a západní svah) jsou stále ve vlastnictví developa, jednáme o převodu na obec. Až to bude naše, budeme mít více možností k řešení (změna dopravního značení atd) Definitivním řešením by byla instalace systému zpomalovacích retardérů, mnoho obcí k tomu přistupuje.
  Díky za zájem, napíšu o tomto tématu do nejbližšího zpravodaje (jako ostatně každoročně).
  S pozdravem Jiří Horák


 • 9. 4. 2015 21:48
  Občan
  Česká pošta - rozvoz

  Dobrý den, již delší dobu mi vadí způsob jízdy pracovníka České pošty v oblasti nové výstavby. Pan řidič naprosto ignoruje rychlostní limity platné pro obytnou zónu, obtěžuje hlukem prudkých rozjezdů a brždění.Je pravda,že oproti minulým rokům se již nerozjíždí za zvuku hvízdajících pneumatik, což je asi pozitivní. :-D Bylo by možné pane starosto se zástupci České pošty či raději přímo s ním rozumně promluvit?Velmi děkuji.


 • 9. 4. 2015 22:34
  Obcan
  Re: Česká pošta - rozvoz

  Zapomněl jsem napsat, že se jedná o časné ranní hodiny kolem 5.


 • 12. 4. 2015 21:49
  Jiří Horák - Moderátor
  Re: Česká pošta - rozvoz

  Dobrý den, děkuji za upozornění. Dáme oficiální podnět k řešení na vedení České Pošty.
  S pozdravem Jiří Horák


 • 2. 4. 2015 6:59
  občan
  občan

  Dobrý den,

  již druhý den nesvítí směrem od točny MHD k penzionu Hubert lampy veřejného osvětlení. Občané chodící na MHD kolem páté hodiny ranní jdou tedy v naprosté tmě. Bylo by možné opravit tuto vadu co nejdříve?
  Děkuji.


 • 2. 4. 2015 8:09
  Jiří Horák - Moderátor
  Re: občan

  Dobrý den, děkujeme za informaci a zařídíme to. Pro rychlé řešení nefungujícího VO můžete volat na mobil starosty - 725081339, nejlépe hned navečer, jakmile závadu zjistíte. Většinou to bývá vypnutý jistič, který stačí zapnout zpět. Příčinou bude zřejmě voda nateklá do některé lampy, což v tomto počasí je velmi pravděpodobné.


Novější 1 3