RSS Přihlásit se k odběru novinek znak minimapa

Vyhledat v textu

Kalendář akcí

Drobečková navigace

Úvod > Zpravodaj > Diskuze > Diskuze - původní > Diskusní fórum

Diskusní fórum

Pravidla diskuzního fóra

Cílem tohoto fóra je poskytnout prostor, kde se lidé mohou setkávat a vyměňovat si své názory, zkušenosti, rady či postřehy.
Aby tento prostor mohl existovat, musí v něm platit určitá pravidla. Tím, že člověk vstupuje do diskuse, vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat. V opačném případě si administrátor vyhrazuje právo bez předchozího upozornění mazat nevhodné příspěvky či jejich části popř. odepřít přístup tomu, kdo je opakovaně porušuje.
Základní pravidla jsou tři:
1. dodržování zákonů (porušením zákona je např. vyzývání k násilí či potlačování práv, hanobení rasy, národa a přesvědčení),
2. zákaz zneužívání tohoto prostoru ke spamování či komerčním aktivitám
3. a zejména obyčejná slušnost.
Připomínám, že pro seriózní diskuzi je dobré se podepsat pravým jménem.

Ing. Jiří Horák, starosta obce

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
 • 14. 11. 2012 11:43
  Jiří Horák - Moderátor
  Základní škola

  Dobrý den, mít základní školu v obci by bylo úžasné a samozřejmě jsme o tom uvažovali. Je to však nereálné zejména proto, že nemáme vhodnou budovu (v bývalé obecní škole je dnes MŠ). Pokud bychom chtěli postavit školu "na zelené louce", je to investice přesahující možnosti obce, nehledě na to, že pro stavbu nemáme ani vhodný pozemek. A dalším, koncepčním důvodem proti stavbě je to, že i kdybychom školu se vším zázemím (to není jen škola, je to i např. jídelna, družina, tělocvična, venkovní hřiště, prostory pro kroužky) postavili a sehnali kvalifikované kantory, stejně bychom neměli záruku, že místní děti do ní budou chodit. Hradecké školy jsou v dosahu MHD a jejich úroveň a vybavenost je velmi dobrá a mají nouzi o žáky. To by také mohl být důvod, že MŠMT by nám školu "nepovolilo" (zařazování nově vzniklé školy do sítě škol je poměrně složitý proces), protože v dosahu je více kapacit než žáků.
  Takže závěr: za současných podmínek s zřízení školy neuvažujeme. S pozdravem Jiří Horák


 • 12. 11. 2012 14:25
  rodák 2
  Škola

  Dobrý den, chci se zeptat jestli se někdy uvažovalo o znovu zavedení základní školy ve Vysoké nad Labem, protože práci mám až v Holicí a ztěžuje se mi dovážet moje 2 děti do HK. Děkuji za odpověď.


 • 23. 10. 2012 15:21
  Francka
  Bomba v Motole

  Ahoj,jedu domů z Motole.Jezdila jsem ve Formuli 1.Bomba!!
  http://www.cgdf.cz/cs/elektro-formule-v-greyhound-park-motol.html


 • 27. 9. 2012 18:47
  Jiří Mul
  Lidi vzpamatujte se!!

  Nejsem sice z Vysoké,ale já bych vám zakázal toto diskusní foru, protože se umíte jenom pomlouvat, stěžovat si a to vše anonymně.Lidi proč si to neřeknete do očí máte z toho strach?Je to vše ubohé a alespoň člověk vidí, jak se na dědině umíte k sobě chovat.Uvědomte si,že takto reprezentujete svou pěknou obec. S pozdravem Jiří Mul Ostrava


 • 26. 9. 2012 20:10
  občan
  klubovna a Hubert, nedělní klid

  něco k problému s panem Krátkým. My osobně s ním také žádné problémy nemáme, pivo, limču a nějaké ty dobroty má, tak o nic nejde. Spíš mne udivují zprávy ohledně toho, jak někteří už na hřiště ne, ale do penzionu Hubert ano, jak je to tam skvělý atp. My máme malé děti, takže koukáme i na to, jak si kde můžou hrát. U Huberta je to o průšvih, ten sráz u nájezdu k zahrádce, trampolína, která je nakřivo, skluzavka, která snad pamatuje naše babičky, pizza .. no ochutnala jsem i lepší. Takže všude je něco. Neříkám,že na hřišti je vše OK - například vyčnívající beton pod sloupem s žebříkem - dokud se nic nestane, tak to nikomu asi nevadí.

  A ten nedělní klid, máme děti, nestíháme, ale nikdy by nás nenapadlo v neděli, když je doporučeno nic hlasitého nedělat, rušit ostatní sekáním trávy v pravé poledne a nebo v 20,50. Nedělní klid bych zrušila, ty co ho nechtějí dodržovat ho dodržovat nikdy nebudou a nás ostatní to bude štvát. A jen pro informaci, v poledne naše děti po obědě spí, takže děkuji všem, kteří ve 12h nezačnou sekat trávu nebo řezat dříví a dopřejí i nám trošku klidu.


 • 26. 9. 2012 19:55
  občan
  Vykradené domy

  Dobrý den,
  co je pravdy na tom,že naši obec navštívili zloději a vykradli nějaké domy? Pokud to je tak, informujte i ostatní, ať si dají pozor. Díky


 • 26. 9. 2012 15:13
  M@M

  Dlouho jsem se rozmýšlela zda sem napsat.Po přečtení několika příspěvků už jsem natolik rozčilená že jsem přidám i svůj názor.Musím říct,že tu bydlíme pouhé dva roky,ale s rodinou jsme si ze začátku tady opravdu libovali a byli z obce nadšeni,ale teď musím říct že začínám být pěkně naštvaná na zdejší,,rejpaly a lidi kteří mají problém i sami ze sebou.Co se týká klubovny musím říct,že jsem nikdy neměla problém ať se to týkalo jídla,pití nebo obsluhy.Je pravda že jsem celý život žila ve městě kde je to úplně o něčem jiném.Podotýkám,že klubovnu navštěvuji pravidelně a na nic si tam stěžovat nemůžu vždy mi bylo vyhověno a přístup byl vždy bezproblémový.Ten kdo sem píše pořád nějaký příspěvky a věčně si jen stěžuje ať na P.Krátkého,jídlo,nebo pivo.Mám jeden vzkaz:Každý se zamyslete nejdříve nad sebou každý je hrozně chytrý,ale chtěla bych vidět vás!!!!Jste jen vysíráci kteří umí jen kritizovat!Petici o zanechání p.Krátkému jsem také podepsala a nelituji toho.Proto vy co tady píšete jak toho litujete tak jste si to měli pořádně rozmyslet než jste něco podepsal/i.Já si za svým rozhodnutím stojím.


 • 23. 9. 2012 21:56
  klubovna
  poděkování a omluva

  Na posledním zasedání zastupitelstva byla zrušena smlouva na klubovnu. Chtěli bychom touto cestou poděkovat panu starostovi a hlasujícím zastupitelům za odvahu k tomuto rozhodnutí. Při výběrovém řízení /jaro 2012/ jsme celá rodina podepsali petici na podporu pana Krátkého a přesvětčili několik známých a sousedů k podpisu. Bohužel jsme se v té době domnívali, že vše bude v pořádku. Opak je však pravda. Nyní ani my a mnoho známých do klubovny a sportovního areálu již nechodí. Nechci zde rozebírat důvody. Chtěli bychom se touto cestou omluvit všem, kteří tuto petici podepsali.Mnoho z těchto občanů již také změnilo na obsluhu názor.Přáli bychom si, aby zastupitelé při výběru nového nájemce vybrali toho správného. Už se těšíme, že znovu budeme moci navštěvovat toto zařízení.Tuto omluvu a poděkování píšeme proto, neboť jsme si vědomi toho, že jsme peticí asi ovlivnili výběr nového nájemce a v té době neviděli mnoho záporného.VYSOČÁCI


 • 21. 9. 2012 8:47
  Knapová
  Nedělní klid

  Omlouvám se za překlep, pane Harčár.


 • 21. 9. 2012 8:45
  Knapová
  Nedělní klid

  Pane Hračár, raději snad bez komentáře...


TOPlist