RSS Přihlásit se k odběru novinek znak minimapa

Vyhledat v textu

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4
Drobečková navigace

Úvod > Zpravodaj > Diskuze > Diskuze - původní > Diskusní fórum

Diskusní fórum

Pravidla diskuzního fóra

Cílem tohoto fóra je poskytnout prostor, kde se lidé mohou setkávat a vyměňovat si své názory, zkušenosti, rady či postřehy.
Aby tento prostor mohl existovat, musí v něm platit určitá pravidla. Tím, že člověk vstupuje do diskuse, vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat. V opačném případě si administrátor vyhrazuje právo bez předchozího upozornění mazat nevhodné příspěvky či jejich části popř. odepřít přístup tomu, kdo je opakovaně porušuje.
Základní pravidla jsou tři:
1. dodržování zákonů (porušením zákona je např. vyzývání k násilí či potlačování práv, hanobení rasy, národa a přesvědčení),
2. zákaz zneužívání tohoto prostoru ke spamování či komerčním aktivitám
3. a zejména obyčejná slušnost.
Připomínám, že pro seriózní diskuzi je dobré se podepsat pravým jménem.

Ing. Jiří Horák, starosta obce

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
 • 4. 6. 2013 11:13
  Franta
  Problém je vyřešen

  Pro vedoucí a vlastně všechny máme řešení http://www.youtube.com/watch?v=byQFvJuD_wU


 • 4. 6. 2013 9:27
  ˇkodova
  sekání trávy

  Dobrý den, Já paní Naďu osobně vůbec neznám, ale musím konstatovat, že "mimo" určitě není ! Její argumenty jsou naopak věcné a spíše nás všechny vyzívá k toleranci a k dohodě ..., což je dle mého názoru nejlepší způsob, jak najít nějaké řešení. A už vůbec nechápu, z čeho usuzujete, že z ní čiší zloba ? .. Možná problém v pochopení textu ....A taky jsem ráda, že je paní Naďa žena :-) A ještě bych se chtěla přidat k těm, kteří pracují každý den dlouho do večera - ANO vážení, opravdu existují lidé, kteří se vrací každý den z práce po 18.hodině,a je jich DOST !!!Jsou to například lidé pracující na vyšších vedoucích pozicích v zahraničních firmách ....ale i spousta dalších profesí.... A pokud tito lidé odjedou na víkend pryč, vrací se v neděli odpoledne, tak hold posekají v neděli navečer - já jim v tom rozhodně bránit nebudu.


 • 3. 6. 2013 20:43
  ..
  Sekání trávníku

  Zdarma posekám trávník
  Zn. mohu jen v neděli od 18h :)


 • 3. 6. 2013 15:01
  Naďa L.
  Pro pana Krbce

  Pane Krbec, Vám snad došly argumenty. Ale v něčem máte pravdu, naštvaná jsem - na Vás, jak všechno překroutíte. Jinak to není tak hrozné a konflikty nemám ráda. A vážně jsem ženská:-) A abych neměla poslední slovo, tak mi ještě jednou vynadejte a já slibuju, že už na Vás nebudu reagovat:-) Mějte pěkný den.


 • 3. 6. 2013 13:17
  Krbec
  sekání trávy

  Prosím vás, už nikdo paní Nadě neodpovídejte. Tato debata se díky ní dostala už úplně mimo. Evidentně je zvyklá mít poslední slovo, zloba z ní jenom čiší a nic z toho co jí tady píšeme, nepochopila a je vidět, že nepochopí… Osobně si myslím, že paní Naďa je pouze přezdívka nějakého pána-souseda, který se nechce podepsat svým jménem. Takhle by to ženská nikdy nenapsala, ty se vyjadřují jinak… Lépe.


 • 3. 6. 2013 10:18
  Naďa L.
  Pro Krbcovy a BS

  Krbcovi a pane (paní) BS, umíte číst? NEpsala jsem, že sekáme v neděli ani navečer. Rozumíte? Možná, že si pletete články různých přispěvovatelů, tak zkuste vychladnout a dejte si to znovu a lépe. Naopak, psala jsem, že myšlenku nedělního a podvečerního klidu chápu. Pro přesnost dodávám, že v neděli a navečer se snažíme nesekat a po večerech o nás neuslyšíte. Ale na druhou stranu, když si soused potřebuje právě v neděli posekat, nemám s tím žádný problém a nevláčím ho tady na internetové diskusi. Protože věřím, že má nějaký důvod a nedělá to naschvál. Tak si já představuju toleranci a empatii, o které píšete.
  Jediné, co mi vadí je, když tu lidé přesvědčení o své pravdě volají po dodržování něčeho, co si může každý vykládat jinak. Vadí Vám soused se sekačkou? Jinému může jeho podvečerní klid rušit právě ta sousedovic párty s grilováním a popíjením (teď to není myšleno na pana Pavla). Já skutečně nepotřebuju vyhlášku na to, abych se chovala ohleduplně. Ale v okamžiku, kdy např. pan Pavel začne bojovat proti vyjímkám (z čeho vlastně nevím) a pan(í) BS vyhrožovat policií, pohybuje se po dost tenkém ledě a tu vyhlášku bude potřebovat právě ON. Pokud chcete natvrdo, nekompromisně a bez vyjímek vymáhat něco, co nemá oporu v zákoně, tak holt narazíte. To se tady můžete vztekat, jak chcete. A ještě jednou vás žádám, než něco napíšete, přečtěte si pozorně, na co vlastně odpovídáte a alespoň trochu nad tím myslete. Děkuji.


 • 2. 6. 2013 13:11
  Krbcovi
  sekání trávy - to je síla...

  Teda paní Naďo, to je od vás fakt „síla“. Zatím jsem jenom tuto diskusi četl, ale teď už se musím vyjádřit. Z vašich slov je tak cítit nabubřelá arogance a to vaše JÁ, paní Oswaldová má pravdu když o vás ve svém příspěvku napsala, že jste sobec a egoista.
  Tady se zdůrazňují slova jako dobré sousedské vztahy, tolerance, empatie, pochopení, kulturní úroveň, ale to jsou všechno výrazy, které vám evidentně nic neříkají. Vy naopak neustále zdůrazňujete slova jako vyhláška a nebo zákon. To jste opravdu do teď nepochopila, že o tom to není? To opravdu potřebujete vyhlášku na to, aby jste přestala večer sekat trávu když vám soused řekne, že ho to už obtěžuje??? Lituju vaše sousedy a doufám, že bydlíte hodně daleko od nás. Všem ostatním se omlouvám za tento tón, který by asi do diskuse slušných lidí už neměl patřit, ale názory paní Naďi mě fakt vytočily.


 • 2. 6. 2013 11:40
  BS
  nepřízpůsobiví

  (Naďa L.): To je fakt jsme v Česku, kde si každý dělá co chce, což je vidět už na těch nejvyšších místech. A jak se říká ryba smrdí od hlavy. Místo aby lidi respektovali zákony a vyhlášky, dělají si co chtějí a pak to tak vypadá od silnic po zahrady. Bezohlednost kam se podíváte. Dost jsem toho procestoval a žil nějakou dobu v různých zemích a proto se přidávám k Pavlovi. V USA, Anglii, Německu, Belgii, by jste si nic z toho, co se děje zde nemohli dovolit. Chtěli bychom patřit na západ, ale ještě stále svou mentalitou patříme na východ. Tak příště se trochu zamyslete, než se rozhodnete sekat v neděli a obtěžovat sousedy kolem. A Ti z vás , které obtěžujou. Pošlete na ně tu policii, když se nechtěji přizpůsobit. Nebojte se, braňte své právo na klid. Říká se, že nepřízpůsobiví občané, jsou romove. Opravdu??? Není to třeba i Váš soused se sekačkou????


 • 1. 6. 2013 15:08
  Naďa L.
  A zase to sekání trávy

  Pane Pavle, Váš švýcarský argument je stejně hloupý, jako když se NĚKTEŘÍ naši lékaři ohánějí platy svých německých kolegů. Nejsme ve Švýcarsku ani v Německu a to v mnoha ohledech, bohužel. Btw, na základě čeho švýcarská policie reguluje sekání trávy? Mají to tam uzákoněné? Pokud ano, a to by měli, jinak je švýcarský občan pošle k šípku, docela by mě zajímalo, jak to mají v zákoně (vyhlášce) vyspecifikované. Od kdy do kdy, nebo když vedle probíhá mejdan? Předesílám, že myšlence nedělního a podvečerního klidu rozumím a vlastně i docela fandím, jen mi bytostně vadí radikálové, kteří si osobují právo cvičit své sousedy (spoluobčany, nebo chcete-li rejpaly) jen na základě svých pocitů a svých představ o trávení volného času.


 • 1. 6. 2013 14:11
  Michal Harčár
  sekání trávy

  Pro pana Michala: jestli posekáte trávu výtstřelem z děla tak přijedte, rád se podívám ani hluk mi vadit nebude :D


TOPlist