RSS Přihlásit se k odběru novinek znak minimapa

Vyhledat v textu

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4
Drobečková navigace

Úvod > Zpravodaj > Diskuze > Diskuze - původní > Diskusní fórum

Diskusní fórum

Pravidla diskuzního fóra

Cílem tohoto fóra je poskytnout prostor, kde se lidé mohou setkávat a vyměňovat si své názory, zkušenosti, rady či postřehy.
Aby tento prostor mohl existovat, musí v něm platit určitá pravidla. Tím, že člověk vstupuje do diskuse, vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat. V opačném případě si administrátor vyhrazuje právo bez předchozího upozornění mazat nevhodné příspěvky či jejich části popř. odepřít přístup tomu, kdo je opakovaně porušuje.
Základní pravidla jsou tři:
1. dodržování zákonů (porušením zákona je např. vyzývání k násilí či potlačování práv, hanobení rasy, národa a přesvědčení),
2. zákaz zneužívání tohoto prostoru ke spamování či komerčním aktivitám
3. a zejména obyčejná slušnost.
Připomínám, že pro seriózní diskuzi je dobré se podepsat pravým jménem.

Ing. Jiří Horák, starosta obce

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
 • 25. 6. 2013 23:19
  M

  (Ne)jen pro Adélu. Všichni přistěhovaní občané nejsou automaticky zloději a nic nerespektující přivandrovalci a zároveň všichni "Vysočáci" nejsou svatí. Myslím, že vaše osočení směřující do nové zástavby je unfair. Nebo snad máte důkazy? K předchozí diskusi o tom, co nám vadí či může vadit v sousedském soužití jen tolik, že jsem přesvědčen, že paradoxně přes neshodné názory většina diskutujících je na té "správné" straně. Tj. lidí, kteří se ve výsledku snaží chovat ohleduplně a pokud s něčím souseda omezí nebo dočasně obtěžují, není to schválně. A ti, kteří se chovají bezohledně, toto fórum ignorují a dělají si co chtějí(dalo by se to vyjádřit i méně slušně :-D). Přeji všem sousedům hezký den.


 • 24. 6. 2013 18:27
  Adéla
  Muškáty

  Velice ráda bych zde vyjádřila obdiv (nebo snad údiv?)k Vašemu občanu, co si ze soboty na neděli půjčil muškáty i s truhlíky z oken HOSTINCE U SALAVCŮ. Opravdu chápu, že když si stavíte domky na 300m2, nezbývají peníze na nic jiného. Takže můj názor zní: "Lepší v neděli sekat trávu, než v neděli krást muškáty."
  Děkuji!
  P.S. Příští rok budou zase!


 • 23. 6. 2013 8:10
  P
  pořád dokola, prosím už neřešit

  Asi před rokem, jsem sem komentoval údajnou vyhlašku, focení a donášení na sousedy. Koukám nic se nezměnilo, je vidět, že lidé kteří sem píšou a hlásají o nedělním klidu asi opravdu mají dost času a bez urážky spíše si myslí Ti přistěhovaný v satelitních zástavbách tzv. panelák na ležato, kde někdo začal vrtat poličku a už se mlátí na trubky od topení, vedoucí pracovníci a lidé prolezlí světem(a opakuji bez urážky, taky jsem parkrát někde byl). Přišel jsem sem z HK a už je to dlouho, než se tady začlo takhle všude zastavovat a smířen s tím, že jsem na VESNICI. Sousedovi kvokají slepice, kravín smrdí, prasata kvičej, psi štěkaj(a podotýkám tohle jsou rušivé elementy nonstop), soused seče a suší trávu, kdy potřebuje a jak může, někdo projede na hlasité motorce, děti křičejí na hřišti, ............ a nikdy se tohle, takhle neřešilo. Nevěřím, že starousedlíkům tohle vadí(jen doměnka) v takové míře, nechci urazit ani nové přistěhovalce :D podle příspěvků to je pár jedinců, kteří dokáží rozvířit takovou diskusi. Kolik z vás přišlo za sousedem a z pádného důvodu, jako třeba spí mně malé děcko vydrž se sekáním hodku se s ním domlouvalo? Chcete to řešit na vesnici vyhlaškama a dnes i moderně pouze po diskuzních forech napadáním a slovíčkařením. Jak jsem psal, jsme na vesnici a hluk, který není 24hod, denně, každý den 365 dní v roce, jde lehce přehlédnout a myslím, že i občasná grilovačka souseda spojená s alkoholem a tím i větší hlučnost. Samozřejmně vyzývám k toleranci a dobrým sousedckým vztahům, což tahle diskuze moc nevede už hodně dlouho, když se někomu nelíbí což je samozřejmé, protože jsme každy jedinečná povaha a osobnost musí hledat, něco aby mu to vyhovovalo a ne měnit zaběhnutou mentalitu a systém, který zde je a není v rozporu z listinou práv a svobod. Děkuji, že nebudete komentovat tento příspěvek, protože určitě někoho potěším a někoho naštvu, což je samozřejmé, ale nechce se mi reagovat na slova vytržené z kontextu a přirovnání sekání trávy a střílení z děla, ….......... Jsou důležitější věci k diskusi než sekání trávy v neděli, prosím, už to tady neřešte, to bude klid.
  Děkuji vysočák P.


 • 6. 6. 2013 9:33
  Naďa L.
  Pro JN

  Můžete nám, prosím, sdělit číslo vyhlášky, kterou zde máte na mysli? My, co o ní nevíme, bychom si ji rádi nastudovali. Velice děkuji.


 • 5. 6. 2013 23:22
  JN
  nemám čas?

  Pardon, ale argumentovat tím, že nemáte v týdnu ani v sobotu čas posekat je zavádějící (mimo jiné....proč nebydlíte v bytě, nebo pokud jste na vedoucí pozici můžete si zajisté dovolit zahradníka)...a pokud argumentujete nedostatkem času pro porušováním vyhlášky, očekávám že nedodržujete ani jiné zákony a vyhlášky...např. rychlost...zajisté spěcháte domů za dětmi jelikož jste zaneprázdnění...a proto prosím argumenty typu jsem tak zaměstnaný a proto se vracím domů (nebo skoro nejsem doma) nepoužívejte, nebo si pořiďte byt...na co potom dům atd...


 • 4. 6. 2013 22:07
  Kateřina
  sekání trávy - prosím poradit od pana RS

  Dobrý večer,
  přečetla jsem si Vaše příspěvky ohledně sekání trávy a jsou dost zajímavé. Můžu sama za naši rodinu říci , že jsme v neděli nikdy nesekali ,ale potřebovala bych poradit od pana RS. Manžel se vrací z práce ve všední dny kolem 18. hod. někdy i po 22.hodině
  ,párkrát musel do práce i o víkendu.Tuto jarní sezonu kolikrát v sobotu pršelo a relativně slušně bylo právě v neděli. Mám sice dorůstající potomky ve věku 4 roky a 1,5 roku (právě přemýšlím, kterému z nich mám svěřit sekačku). Jelikož jsem v týdnu na děti a domácnost sama a nemůžu nechat děti bez dohledu , nemůžu sekat. Prosím poraďte jak by jste tuto situaci řešil. Moc děkuji. Dále bych se chtěla zmínit o rušení nočního klidu a grilování, který tady některým lidem nevadí a soustředí se na sekání trávy. Skoro pravidelně naši sousedi grilují v pátek i v sobotu, večer se vždy rozhodujeme ,zda vyvětráme a stane se nám z domu udírna a nebo se budeme potit, to nemluvím o výjevech sousedů do 4 hod. do rána.


 • 4. 6. 2013 17:38
  Kulhánek Tomáš
  sekáni trávy

  Paní Škodová a paní Naďo. Pokud má někdo problém s pochopením psaného textu, je těžké s ním diskutovat. A takových lidí je tu koukám hodně. Nehodlám se zapojovat do této trapné diskuse, to nemám zapotřebí, ale rozhodně máte obě pravdu. Celé je to o toleranci. A to z obou stran, jak zde správně píšete.

  Btw. Ve vysoké bydlím přes 30 let a nikdo se nás před 15 lety neptal, jestli nám bude vadit bydlet na staveništi a mít za domem nevzhledný satelit místo polí, luk a lesů!


 • 4. 6. 2013 14:13
  Škodová
  sekání trávy

  Vážený pane Michale,
  mrzí mne, že jste již druhým mužem v této diskuzi, který špatně přečetl a zcela překroutil znění v příspěvku někoho jiného... Nikde nepíši, že "je mi to ukradené a budu si stejně dělat co chci", ale vysvětlovat Vám to znovu nehodlám, možná poproste nějakou ženu ve Vašem okolí, aby Vám to četla dříve, než zareagujete ... asi je opravdu něco pravdy na tom, že ženy a muži se dívají na svět odlišně.
  Pane RS, bavíme se tady o výjimečných případech, kdy prostě není zbytí, a v "povoleném" čase se tráva posekat nestihne... a také o principu, kdy není nutné lidem nařizovat, kdy přesně sekat mohou a kdy ne !


 • 4. 6. 2013 13:35
  RS
  sekání trávy po x-tý

  Dobrý den, také pracuji v zahraniční firmě a myslím, že o sobě můžu tvrdit, že jsem dost zaneprázdněný člověk. Dokonce doma i sekám trávu.  Takže myslím, že jsem docela i v obraze této už trochu podivné diskuse. Paní sousedky, jestli nestihnu posekat trávu v týdnu, tak mám potom sobotu. Jestli to nestihnu vyjímečně ani v sobotu (a že to je dlouhý den…), tak mám doma ještě manželku a nebo dorůstající potomky, kteří to také zvládnou a mají na sekání trávy čas. Jinými slovy se vám tady snažím ukázat, že to jde když se chce, samozřejmě jde o to chtít. Z reakcí paní Nadi a paní Škodové mám ale primárně pocit, že oni absolutně nechtějí a místo, aby hledali jak to udělat, tak to klasicky po česku okecávají, že to nejde. A ještě k tom takovým nedůstojným tónem.


 • 4. 6. 2013 13:07
  Michal Š.
  pro paní Škodovou, paní Naďu a pro všechny os

  Vážené dámy, tomuto se právě říká ta kulturní úroveň, pokud na tento velmi rozumný požadavek vašich sousedů reagujete, že vám to je úplně ukradený a že si stejně budete dělat co chcete, tak k tomu opravdu nemám slov a stejně jak to někdo už psal, tak doufám, že nebydlíte někde blízko nás, omlouvám se, že kradu výrazy jiným, ale to je fakt síla…


TOPlist